Prihlásenie

Exkluzívny receiver pre domáce kino Sony STR-DA5400: špičkový obraz aj zvuk

Exkluzívny receiver pre domáce kino Sony STR-DA5400: špičkový obraz aj zvuk

Novinkou v triede exkluzívnych produktov Sony ES je séria audio-video receiverov na čele s vlajkovou loďou Sony STR-DA5400ES, ktorá získala ocenenie EISA 2008-2009 ako vôbec najlepší európsky receiver pre domáce kino.

 

 

 

Výkonné centrum domácej zábavy vo viacerých miestnostiach

 

 

Receiver STR-DA5400ES je dimenzovaný ako centrálna jednotka výkonného systému domácej zábavy. Vďaka šiestim HDMI vstupom a dvom výstupom môžete cez receiver spracúvať zvuk a obraz zo všetkých HD zariadení v domácnosti. Stále súbežné pripojenie Blu-ray a DVD prehrávača, HD kamery, fotoaparátu, hracej konzoly nie je žiadny problém, prepínanie medzi vstupmi je záležitosť jediného tlačidla. Súbežne môžete mať na výstupe pripojený LCD televízor pre každodenné používanie aj projektor domáceho kina pre pozeranie filmov na veľkej uhlopriečke. Rovnako zvláda spoluprácu s prenosnými zariadeniami a PC s hudbou: disponuje dvomi konektormi Digital Media Port pre pripojenie prehrávačov iPod a Walkman, wi-fi siete a hudobných zariadení s rozhraním Bluetooth. Fakt, že funguje ako „srdce“ kompletného multimediálneho systému celej domácnosti dokazuje aj obsluha 3 samostatných zón: receiver vie reprodukovať obraz aj zvuk do druhej zóny a zvuk dokonca aj do tretej zóny. Z hľadiska obrazu podporuje najnovšie HD video formáty – 1080/24p, Deep a x.v. – plus dokáže konvertovať obraz zo štandardných zdrojov do vyššieho rozlíšenia až 1080p.

 

 

 

8-kanálový zvuk a podpora viackanálovej hudby

 

Receiver spracúva 8-kanálový priestorový zvuk formátu Linear PCM cez rozhranie HDMI a dokonca aj formát DSD natívny pre Super Audio CD. Pri spracovaní zvuku využíva špičkové dekodéry Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus a DTS-HD Master Audio. Vďaka tomu dokáže receiver poskytnúť dokonalé výsledky pri prehrávaní obrazových aj hudobných diskov. Fanúšikov viackanálovej hudby poteší systém H.A.T.S., určený pre prenosový systém HDMI, ktorý sa používa pri prenose DSD dát z nového prehrávača SCD-XA5400ES do tohto receivera. Zabezpečuje tak tú najlepšiu kvalitu zvuku formátu Super Audio CD.

 

 

 

Špičkový výkon

 

Aj model STR-DA5400ES je stavaný pre výkon. Ponúka výstupný výkon až 7 x 130 W. Receiver sa stlačením jediného tlačidla dokáže sám zvukovo nastaviť (Sony Digital Cinema Auto-Calibration), zároveň podporuje technológiu BRAVIA Sync, ktorá umožňuje jediným ovládačom kontrolovať všetky komponenty systému domácej zábavy. Nové grafické užívateľské rozhranie uľahčuje obsluhu AV receivera. K dispozícii je aj funkcia „obraz v obraze“ (Picture in Picture), umožňujúca meniť hodnoty nastavení aj počas sledovania programu.

 

 

 

„Menší bratia“ tiež s množstvom kvalít

 

Rad ES uzatvárajú dva ďalšie modely AV receiverov. STR-DA3400ES a STR-DA2400ES ponúkajú výstupný výkon až 7 x 110 W, kompatibilitu s najnovšími zvukovými formátmi, osemkanálový zvuk formátu Linear PCM, konverziu obrazu do vyššieho rozlíšenia až 1080p, plus transport signálu s charakteristikami 1080/24p, Deep a x.v. . Každý je vybavený konektorom Sony Digital Media Port, funkciou Digital Cinema Auto-Calibration a technológiou BRAVIA Sync.

 

 

Receivery radu ES budú v predaji na Slovensku od novembra.

Priemerné hodnotenie: 5 (2 votes)
Exkluzívny receiver pre domáce kino Sony STR-DA5400: špičkový obraz aj zvuk