Prihlásenie

Centrum Holdings získalo majoritný podiel v najväčšom chorvátskom portále

Centrum Holdings získalo 75% podiel v najnavštevovanejšom chorvátskom portále Net.hr. Ten sa teraz pripojí k existujúcim značkám Centrum Holdings, ako je Aktuálne, Atlas, Centrum, či Žena. Spoločnosť Proficio, doterajší majoritný vlastník Net.hr, sa bude naďalej spolupodieľať na rozvoji portálu a vlastniť zostávajúcich 25%. Obe strany sa dohodli, že cena transakcie nebude zverejnená.

Po tejto akvizícii sa Centrum Holdings zaradí medzi najväčšie internetové firmy v regióne strednej a východnej Európy. Jeho značky teraz oslovujú viac ako 6,5 milióna unikátnych návštevníkov mesačne.

Portál Net.hr zaznamenáva v posledných rokoch veľmi silný nárast a je v súčasnosti najnavštevovanejším webom v Chorvátsku. Net.hr navštívi mesačne viac ako 725 tisíc návštevníkov, ktorí si pozrú 135 miliónov stránok.

Gavin Susman, hlavný majiteľ spoločnosti Proficio, k transakcii uvádza: „Centrum Holdings týmto kapitálovým vstupom potvrdilo, že s Net.hr ideme správnym smerom a svojou investíciou nám teraz umožní oveľa rýchlejší rast. Transakcia tiež poukazuje na veľký potenciál chorvátskeho internetového trhu a na to, že Chorvátsko je výbornou investičnou príležitosťou."

Pavel Mucha, generálny riaditeľ Centrum Holdings dopĺňa: „Net.hr má vynikajúci tím. Vidíme veľký potenciál pre rýchly rast Net.hr v Chorvátsku a ďalšiu príležitosť k expanzii v celej oblasti Jadranu."

Nehlasované