Prihlásenie

LANXESS Central Eastern Europe s.r.o. s novým zastúpením v Rakúsku

LANXESS Central Eastern Europe s.r.o.  s novým zastúpením v Rakúsku

Bratislava – Nemecký koncern špeciálnej chémie LANXESS AG rozširuje aktivity na rakúskom trhu. Od začiatku roka zastrešuje obchodné aktivity v Rakúsku nová obchodná kancelária vo Viedni, ktorá je filiálkou obchodnej centrály firmy pre strednú a východnú Európu LANXESS Central Eastern Europe s.r.o. so sídlom v Bratislave.

„Vlastná obchodná kancelária vo Viedni nám umožní ešte lepšie využiť potenciál rakúskeho trhu a súčasne posilniť našu pozíciu v regióne strednej a východnej Európy. Naša spoločnosť predstavuje efektívnu platformu pre riadenie obchodu s produktami špeciálnej chémie v celom regióne,“ hovorí Flemming B. Bjoernslev, prezident regionálnej centrály LANXESS Central Eastern Europe s.r.o.

V Rakúsku dosiahol LANXESS za rok 2007 celkový obrat 65 miliónov Eur. Najväčší podiel tvoril obchod s vysokovýkonnými plastmi, ako aj chemikáliami pre kožiarsky priemysel a základnými chemikáliami.

Od začiatku roka 2008 riadi LANXESS svoje obchodné aktivity na Slovensku, v Poľsku, Českej republike a Maďarsku priamo cez dcérsku spoločnosť LANXESS Central Eastern Europe s.r.o so sídlom v Bratislave. Popri bratislavskej regionálnej centrále disponuje LANXESS aj pobočkami vo Varšave, a Budapešti. V roku 2007 dosiahol LANXESS v týchto krajinách celkový obrat presahujúci 150 miliónov Eur.

Bratislava, 7. januára 2009

LANXESS je koncern vyrábajúci produkty špeciálnej chémie s vedúcim postavením v kľúčovej chémii. V roku 2007 dosiahol obrat 6,61 miliardy Eur a v súčasnosti zamestnáva približne 15 000 zamestnancov v 21 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 44 výrobných závodoch po celom svete. Základom činnosti LANXESS je vývoj, výroba a distribúcia špeciálnych chemikálií, plastov, gumy a medziproduktov.

Upozornenie pre redakcie:
Všetky naše tlačové informácie, fotografie, videá a audiomateriály nájdete na domovskej stránke http://presse.lanxess.de.

Výroky do budúcna
Táto tlačová informácia zahŕňa určité výroky do budúcna, ktoré sa zakladajú na aktuálnych predpokladoch a prognózach podnikového vedenia LANXESS AG. Rôzne známe, ako i neznáme riziká, neistoty a iné faktory by mohli viesť k tomu, že reálne výsledky, finančná situácia, vývoj alebo výkonnosť našej spoločnosti by sa mohli značne odlišovať od tu uvedených odhadov. V žiadnom prípade nepreberáme povinnosť tieto v budúcnosti rozvádzať, alebo ich prispôsobovať na budúce dianie a vývoj.

Nehlasované