Prihlásenie

Na festivale Viva Musica! vystúpi islandský umelec Ólafur Arnalds

Na festivale Viva Musica! vystúpi islandský umelec Ólafur Arnalds

Islandský hudobník a hudobný skladateľ Ólafur Arnalds sa v lete predstaví na medzinárodnom festivale Viva Musica! so svojím novým projektom re:member. Jeden z najexkluzívnejších koncertov nadchádzajúcej letnej sezóny jednoducho treba zažiť na vlastnej koži.

 

Ólafur Arnalds je zanieteným experimentátorom a inovátorom, ktorý rád posúva hranice hudby. Vo svojej tvorbe kombinuje prvky (neo)klasickej hudby s rafinovanou elektronikou, pričom len málokto vie, že kedysi začínal ako bubeník v hardcore-metalovej kapele. Medzinárodnú pozornosť získal už vďaka svojmu debutovému albumu Eulogy for Evolution (2007). Nasledovali ďalšie albumy, tvorba hudby k filmom a okrem sólových projektov aj množstvo spoluprác s rôznymi hudobníkmi ako Alice Sara Ott (The Chopin Project), Nils Frahm či Janus Rasmussen (minimalisticko-experimentálne techno duo Kiasmos). V roku 2014 získal za hudbu k britskému televíznemu seriálu Broadchurch prestížne ocenenie BAFTA.

 

Na svojom poslednom albume re:member experimentuje s novým hudobným systémom Stratus. Ten je integrovaný do dvoch samostatne hrajúcich klavírov, ktoré spolu s centrálnym klavírom, na ktorom hrá Arnalds, vytvárajú nečakané harmónie a prekvapivé melodické interakcie. Re:member je album, ktorý poslucháča prevedie cez rôzne nálady, pocity a hudobné scenérie. Na festivale Viva Musica! zaznie v exkluzívnej slovenskej premiére 4. júla 2019 v bratislavskej Starej tržnici o 20:00 hod. 

 

„Je to môj prelomový album. Pri jeho tvorbe som využil rôzne hudobné žánre a nezameral sa len na jeden. Vždy som bol zapojený do viacerých projektov a myslím si, že tento album to odzrkadľuje,“ prezrádza Ólafur Arnalds.

 

 

Viva Musica! festival oslavuje 15. narodeniny

 

Viva Musica! festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých. „Teší nás, že obľúbenosť festivalu Viva Musica! každým rokom narastá. Práve vďaka tomu môžeme byť stále lepší a prinášať divákom neopakovateľné zážitky,“ povedal riaditeľ festivalu, Matej Drlička.

 

Viva Musica! svojim návštevníkom každoročne prináša kvalitnú hudbu a exkluzívne hudobné zážitky v podaní špičkových domácich a svetových umelcov. Festival má za sebou 14 úspešných ročníkov, v rámci ktorých sa uskutočnilo celkom 395 koncertov a vystúpilo viac ako 385 špičkových umelcov a hudobných zoskupení z celého sveta. Koncerty festivalu počas jeho doterajšej histórie navštívilo viac ako 145 000 divákov. Viva Musica! dnes patrí k najväčším medzinárodným hudobným festivalom na Slovensku.

 

Koncerty 15. ročníka festivalu Viva Musica! sa budú konať od 27. júna do 22. augusta 2019 na rôznych miestach v Bratislave.

 

 

Viac informácií na: www.vivamusica.sk a na www.facebook.com/vivamusicafestival.

Vstupenky na www.vivamusica.sk alebo v sieti Ticketportal.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

Ólafur Arnalds: re:member

https://www.youtube.com/watch?v=vDhfTKJotrU

https://www.youtube.com/watch?v=oAhO5eegMfY

https://www.youtube.com/watch?v=jzcWhWrDnAY

 

Priemerné hodnotenie: 2 (1 vote)
Na festivale Viva Musica! vystúpi islandský umelec Ólafur Arnalds