Prihlásenie

Slunné Chorvatsko je rájem českých turistů

Chorvatské pobřeží se stalo po právu jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Každým rokem do Chorvatska míří několik set tisíců cestovatelů ze všech světových koutů. A právě českých turistů je zde každým rokem mnoho. Co Čechy na Jadranu tolik láká? Odpovědí může být jeho blízkost a poměrně snadná dopravní dostupnost, blankytně modré moře, panenská příroda a jedinečná panoramata, cenově přijatelná dostupnost hotelů a dalších ubytovacích možností i pohostinnost místních obyvatel. Jestliže se také vy chystáte letos na dovolenou do Chorvatska jsme si jistí, že budete stejně jako ostatní turisté, příjemně překvapeni.

V období posledních měsíců se stále častěji objevují dotazy, od jakého věku je vhodná dovolená s dětmi u moře. Hranice, která by rodičům říkala, v jakou dobu je vhodné brát svá zlatíčka k moři, neexistuje. Vždy záleží na rodičích i schopnostech a dovednostech dítěte. Většinou se však nedoporučuje jezdit na zahraniční dovolené s dětmi mladšími jednoho roku. Nejenom, že je zde zvýšené riziko přehřátí a případné dehydratace, také citlivý organismus dítěte může na změnu okolních podmínek a klimatu reagovat nepříjemnou infekcí, která může vést k závažnějším problémům.

Jestliže zvažujete, kterou část Chorvatska letos navštívíte, máme pro vás několik tipů. Jestliže dáváte přednost dynamičtějším lokalitám, ve kterých potkáte množství klasických chorvatských taverniček, ale také plážových barů a atraktivních diskoték, vsaďte na osvědčené destinace - Bašku Vodu, Makarskou případně Zadar. Míříte-li do Chorvatska s malými dětmi, určitě budete hledat klidnější lokalitu, kterou je třeba oblíbený Primošten. Letní dovolená v Primoštenu bude úžasným zážitkem, který ještě umocní nádherné scenerie, téměř nedotknutá příroda a předlouhé oblázkové pláže. Primošten se navíc může pochlubit jedním z nejkouzelnějších západů sluníčka v celém Chorvatsku.

Nehlasované