Prihlásenie

SPOLEČNOST SES SIRIUS PŘEJMENOVÁNA NA SES ASTRA

SPOLEČNOST SES SIRIUS PŘEJMENOVÁNA NA SES ASTRA

Praha, 29. června 2010: Společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG), oznámila, že přejmenovala svou sesterskou firmu SES SIRIUS, kterou 100% vlastní, na SES ASTRA. Přejmenování následuje po úplné akvizici firmy SES SIRIUS v březnu roku 2010 a dokončuje začlenění satelitní flotily, aktivit a pracovníků této firmy do podniků společnosti SES ASTRA.


Skupina SES získala první akciový podíl ve firmě SES SIRIUS ve výši 50 procent v říjnu roku 2000. V uplynulém desetiletí společnost SES ASTRA tento podíl postupně navyšovala až do chvíle, kdy v březnu roku 2010 odkoupila zbývajících 10 procent akcií od firmy Swedish Space Corporation (SSC).


Úplnou akvizicí firmy SES SIRIUS v první půli tohoto roku získala společnost SES ASTRA plnou kontrolu nad předním poskytovatelem satelitního vysílání v severských a pobaltských zemích a posílila svou pozici na trhu ve střední a východní Evropě – své pobočky bude mít ve Švédsku, Lotyšsku, Rusku, Rumunsku a na Ukrajině.


Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA, prohlásil:  „Společnost SES ASTRA již 25 let zajišťuje prvotřídní vysílání přímo do domácností (DTH).  Úplnou akvizicí společnosti SES SIRIUS jsme úspěšně rozšířili své působení za hranice našich hlavních trhů a zavedli náš úspěšný model i ve střední a východní Evropě. Jsme pevně přesvědčeni, že jednotné jméno značky nám pomůže lépe využít našich úspěchů, posílit značku ASTRA a podstatným způsobem rozšířit naše podnikání na těchto důležitých rostoucích trzích."


 


 


 


 


O společnosti SES ASTRA                                                                                                            www.ses-astra.com


SES ASTRA představuje přední satelitní systém DTH (Direct-to-Home) v Evropě. Flotila dnes zahrnuje celkem 16 družic. Celá soustava satelitů dnes zajišťuje služby více než 125 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší bezmála 2500 digitálních televizních
a rozhlasových kanálů. SES ASTRA dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové
a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům. Satelity ASTRA dnes tvoří základ nejdůležitější platformy HDTV vysílání pro přední evropské vysílací společnosti – ty prostřednictvím hlavní orbitální pozice přenášejí více než 120 programů v kvalitě HD (High Definition). Družice ASTRA pracují na orbitálních pozicích 19,2° východní délky, 28,2° vých., 23,5° vých., 5° vých. a 31,5° východně.


O společnosti SES           


Skupina SES (pařížská a lucemburská burza Euronext:  SESG) stoprocentně vlastní přední poskytovatele satelitního vysílání SES ASTRA a SES WORLD SKIES a drží podíly v kanadské firmě Ciel, mexické firmě QuetzSat a strategický podíl v nově vzniklé firmě O3b Networks, která se zaměřuje na satelitní infrastrukturu. Skupina SES dodává špičková řešení satelitní komunikace prostřednictvím flotily 44 satelitů. Další informace: www.ses.com

Nehlasované