Prihlásenie

Citrix posiluje schopnosti virtuálních desktopů novou verzí XenDesktopu

Citrix posiluje schopnosti virtuálních desktopů novou verzí XenDesktopu

Nový XenDesktop Feature Pack láme rekordy škálovatelnosti, zjednodušuje správu a umožňuje uživatelům až 5x rychlejší přístup k virtuálním desktopům

 

Praha, 24. března 2010 – Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) dnes ohlásil novou verzi Citrix XenDesktop™ 4, která zlepšuje pracovní prostředí koncového uživatele, zvyšuje škálovatelnost a zjednodušuje správu. S novou sadou Feature Pack 1 nabízí XenDesktop 4 významná vylepšení uživatelského prostředí, zdokonalení špičkové technologie Citrix HDX a až 5násobné urychlení přístupu uživatelů k virtuálním desktopům. Nová verze využívá také nedávno oznámených vylepšení škálovatelnosti XenDesktopu, která umožňují hostovat současně dosud nevídaných 100.000[1] sdílených virtuálních desktopů na jediném místě, což výrazně zvyšuje návratnost investic do virtualizace desktopů v prostředí velkých firem. Nová verze také zlepšuje správu aplikací, protože obsahuje všechny funkce nedávno ohlášeného XenApp 6, včetně snadné integrace s Microsoft App-V a podpory pro Windows Server 2008 R2.

            Tato zpráva o XenDesktopu je součástí celé řady oznámení Citrixu, která informují o rozšíření jeho dlouholetého partnerství se společností Microsoft v oblasti virtualizace desktopů (viz související zprávy na Virtualizace desktopů v roce 2010_– Aktualizace 1 - Citrix a Microsoft spojují síly pro zjednodušení virtualizace desktopů). Spojením sil při virtualizaci desktopů mohou Citrix a Microsoft nabízet zákazníkům integrovaná řešení virtuálních desktopů, které poskytují mnohem lepší flexibilitu, návratnost investic a uživatelský komfort než jakékoli jiné řešení na současném trhu.

Klíčová fakta a vlastnosti:

·                     Až 5x rychlejší přístup k virtuálním desktopům – Nové streamované uživatelské profily v XenDesktopu mohou až 5x zkrátit dobu přihlašování k virtuálním desktopům a aplikacím a výrazně tak zvýšit uživatelský komfort. Nová verze obsahuje také řadu vylepšení technologie Citrix HDX, která mají zajistit komfortní pracovní prostředí všem uživatelům bez ohledu na to, kde se nacházejí a jaký typ zařízení používají.

·                     Bezpříkladná škálovatelnost – XenDesktop 4 Feature Pack 1 byl ověřen při obsluze dosud nevídaných 100.000 souběžných relací sdílených virtuálních desktopů, poskytovaných z jednoho místa. Model sdíleného hostování je jednou z několika možností provozování virtuálních desktopů, které jsou obsaženy v XenDesktopu jako součást průkopnické doručovací technologie FlexCast™, které podporuje každý významný model virtualizace desktopů v jediném integrovaném řešení. Jde o zásadní průlom, který zlepšuje návratnost investic, zjednodušuje správu a přináší výhody virtualizace každému zaměstnanci firmy.

·                     Zjednodušená správa aplikací – Nová verze XenDesktopu obsahuje všechny funkce nedávno vydaného XenApp 6, včetně těsné integrace s Microsoft App-V. Jelikož více než polovina návratnosti investic do virtualizace desktopů pochází z centralizované správy aplikací, nabízejí tato vylepšení IT oddělením další výrazné zjednodušení práce a úsporu nákladů.

·                     Optimalizace WAN a bezpečný vzdálený přístup – Součástí XenDesktopu je funkce HDX WAN Optimization, která optimalizuje přenos dat a využití síťových kapacit WAN pomocí komprese, akcelerace a řízení priorit provozu, a funkce HDX SmartAccess, která zajišťuje snadný a bezproblémový vzdálený přístup uživatelům na libovolném místě na základě jejich identity, polohy a zařízení. Pro Citrix Branch Repeater™ i Citrix Access Gateway™ jsou nyní k dispozici softwarová virtuální zařízení.

Dostupnost:

XenDesktop 4 Feature Pack 1 bude dostupný ke stažení od 24. března 2010 a bude nabízen jako bezplatný upgrade všem zákazníkům vlastnícím XenDesktop s platnou smlouvou Subscription Advantage. Více informací o nových funkcích v XenDesktop 4 Feature Pack 1 lze najít na www.citrix.com/xendesktop4.

Související zprávy:

·                     Raj Blog

·                     Citrix výrazně vylepšuje ekonomiku provozu virtualizovaných desktopů

·                     Citrix nyní umožňuje masové nasazení virtualizace desktopů: představuje XenDesktop 4

·                     Citrix XenApp 6 určuje nový standard pro on-demand doručování aplikací na fyzické a virtuální desktopy

Setkejte se s námi on-line:

·                     XenDesktop komunita a blogy

·                     Twitter: @xendesktop, #XD4

·                     Citrix on Facebooku

 

 


O společnosti Citrix Systems, Inc.

Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem virtuálních počítačových řešení, která pomáhají firmám poskytovat IT jako službu na vyžádání. Citrix, založený v roce 1989, spojuje technologie virtualizace, sítí a cloud computingu do uceleného portfolia produktů, které nabízejí uživatelům virtuální pracovní styl a IT oddělením virtuální datová centra. Přes 230.000 organizací z celého světa spoléhá na to, že jim Citrix pomůže vybudovat jednodušší a ekonomičtější IT prostředí. Citrix udržuje partnerský vztah s více než 10.000 firmami ve více než 100 zemích. Roční příjem v roce 2009 byl 1,61 miliardy dolarů. Více informací získáte na www.citrixnews.cz nebo www.citrix.com.


[1] Podle interního testování Citrixu

Nehlasované