Prihlásenie

Tisíce televíznych kanálov získate cez satelit

05.09.2012 - 15:18

Vďaka digitalizácii je možné sledovať kvalitný televízny príjem na veľkej časti územia Slovenskej republiky. Existujú však priestory, kde digitalizácie problém s dostupnosťou signálu nevyriešila. Existujú aj iné formy sledovania TV, ako napríklad káblová alebo satelitná televízia. V nasledujúcom texte sa zameriame na satelitný príjem, bližšie informácie k nemu a popis výhod a nevýhod tohto riešenia.
Na trhu existuje niekoľko desiatok riešenie satelitného vysielania, medzi najdôležitejšie parametre patrí cena, kvalita, ergonómia či výbava. Najjednoduchšou cestou na satelity je kúpa satelitného kompletu, ktorý obsahuje všetky potrebné diely - ako je satelitný prijímač, satelitná anténa, satelitné konvertor a satelitný zakódované karta pre príjem slovenských a zahraničných televíznych kanálov.
Samotná inštalácia satelitu je pomerne náročná, čo do vedomostí o príjme a nastavenie satelitného prijímača, ktorý väčšinou beží na operačnom systéme Linux a potrebuje doinštalovania softvérových knižníc. Na internete však aj laik nájde dostatok informácií v textových aj video tutoriáloch, kde je popísaný postup inštalácie krok od kroku a preto je možné nastavenie realizovať aj menej skúseným užívateľom. Postup inštalácie je nasledovný. Najskôr je potrebné upevniť parabolu vo viditeľnom mieste v smere k satelitu. Ďalej je nutné vyhľadať signál a nastaviť parabolu, tak aby bol čo najlepší.
K obľúbeným a žiadaným funkciám patrí napríklad elektronický programový sprievodca, nahrávanie relácií na harddisk, platená videopožičovňa, pracujúci na podobnom princípe ako česká služba voyou, vďaka ktorej divák nemusí navštevovať kamenné videopožičovne, prehliadanie internetových stránok cez upravený prehliadač či rodičovský zámok.

Priemerné hodnotenie: 4 (4 votes)