Prihlásenie

Parker Hannifin na Slovensku zdarma požičiava lis na hadicové montáže

Parker Hannifin na Slovensku zdarma požičiava lis na hadicové montáže

Praha, 21. mája 2009 – Dobrá správa čaká na zákazníkov bratislavskej predajne ParkerStore. Starosti s montážou zakúpených hadíc a koncoviek v prevádzkach im totiž vyrieši spoločnosť Parker Hannifin, prevádzkovateľ predajne a poskytovateľ systémových riešení v oblasti hydrauliky, pneumatiky, filtrácie a chladenia. Zákazníkom pomôže zapožičaním bezpečného a jednoduchého lisovacieho systému KarryKimp 1, vďaka ktorému si hadice jednoducho sami namontujú.

Lisovací systém KarryKimp 1 je prenosný, jednoducho ovládateľný a predstavuje alternatívu pre tradičné lisovanie hadíc a koncoviek. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduchá a rýchla výroba hadicových montáží priamo v prevádzke, jednoduchý systém bez nutnosti nastavovania a bezpečná konštrukcia pre vysokú výkonnosť. Vďaka týmto vlastnostiam zvládnu zákazníci ParkerStore montáž hadíc a koncoviek sami – a v rámci novej akcie dokonca bezplatne.

Požičať si lisovací nástroj KarryKrimp 1 môže totiž ktorýkoľvek zákazník bratislavského ParkerStore (či už zo Slovenska alebo Českej republiky), ktorý odoberie hadice a koncovky aspoň za 600 eur.

Medzi prvými, kto novú službu ponúkanú firmou Parker Hannifin využil, bola firma FORMAN, zaoberajúca sa výrobou a predajom oceľových profilov pre sadrokartónové systémy. Lis KarryKimp 1 využila ku kompletácii staršej linky, ktorú bolo potrebné sprevádzkovať. „Práca s lisom je jednoduchá a rýchla. Oceňujem predovšetkým flexibilitu systému, jednoduchosť montáže a v neposlednom rade i ústretovosť pracovníkov bratislavského ParkerStore,“ komentoval zapožičanie lisu majiteľ firmy Miroslav Forman. 

Systém KarryKimp 1 pomáha pri obmene hadicových montáži, ku ktorej musí dôjsť v dôsledku ich nižšej životnosti. Keďže podľa európskych noriem by hadicové montáže nikdy nemali byť opravované,
ale vymenené, systém umožňuje pohodlnú a najmä jednoduchú výrobu hadicovej montáže kdekoľvek a kedykoľvek, bezpečne a spoľahlivo.  

##

O spoločnosti Parker Hannifin
Firma Parker Hannifin je s ročným obratom viac ako 12 miliárd USD vedúcim medzinárodným všestranným výrobcom technológií a systémov riadenia pohybu. Poskytuje dokonalé a presné riešenia pre celý rad komerčných, mobilných, priemyslových a leteckých odborov. Firma zamestnáva viac ako 61000 osôb v 48 krajinách sveta. Parker už 52 rokov po sebe zvyšuje ročné dividendy vyplácané akcionárom a je medzi prvými piatimi firmami s najdlhším obdobím rastúcich dividend na indexu S&P 500. Ďalšie informácie nájdete na webe http://www.parker.com alebo na informačnom webe pre investorov na http://www.phstock.com.

Firma je technologicky členená do niekoľkých skupín: hydraulika, automatizácie, filtrácie, tekutinové spojky, tesnenia, chladenie a klimatizácie, letectvo a kozmonautika a prístrojová technika.

Do Českej republiky Parker vstúpil v roku 1991 ako do prvej krajiny bývalého východného bloku. Najprv bola zriadená kancelária pre podporu predaja a vytvorenie predajnej siete, v roku 1993 Parker Hannifin začal i výrobnú spoluprácu s českými firmami. Prvý výrobný závod uviedla spoločnosť do prevádzky v roku 1994 v Sadskej u Nymburku a pracovalo v ňom sedem zamestnancov. Od roku 1999 tu v novom závode pracuje 450 pracovníkov. Podobne začala v roku 1996 i výroba v Chomutove s dnešnými takmer 750 zamestnancami. V roku 2006 sa stala súčasťou spoločnosti Parker Hannifin firma Domnick Hunter, v roku 2007 i firma Rectus Tema. S platnosťou od 1. apríla 2009 firma zjednotila svoje akvizície pod jednu strechu a vystupuje pod názvom Parker Hannifin Czech Republic s.r.o.

Nehlasované