Prihlásenie

Záujem o plastickú chirurgiu kríza neohrozí

 

Praha, 23. marca 2009 – Snáď zo všetkých odborov počujeme správy o tom, že sa znižuje dopyt a záujem zákazníkov klesá. Nie však u pacientov, ktorí chcú podstúpiť plastickú operáciu. Túžba po kráse a dokonalosti je natoľko silná, že ľudia pravdepodobne radšej šetria na inom mieste. „Počet návštevníkov, ktorí navštívili sekciu plastickej chirurgie, sa v priebehu minulého roka neustále zvyšoval. V  treťom štvrťroku roku 2008 navštívilo naše stránky priemerne 3 400 návštevníkov každý deň, v januári to bolo už 4 700 návštev denne,“ hovorí Pavel Hilbert, riaditeľ internetového portála www.plasticka-chirurgia.tv, ktorý funguje ako navigácia pre pacientov, ktorí hľadajú vhodného lekára pre plánovaný zákrok.

 

 

Estetické plastické operácie sa stali v Slovenskej republike veľmi obľúbené. Dávno už nie sú doménou iba žien, ale v stále väčšom počte ich podstupujú aj muži. Podľa údajov, ktoré portál www.plasticka-chirurgia.tv zverejnil, je jasné, že počet ľudí, ktorí aktívne hľadali plastického chirurga, sa v priebehu minulého roka zvýšil takmer štyrikrát. Zatiaľ čo v marci bolo prostredníctvom portála odoslaných iba 406 dopytov lekárom a klinikám, v decembri to bolo už 1 782.

 

Počet odoslaných formulárov nám jasne hovorí, koľko pacientov sa chcelo aktívne spojiť s konkrétnym lekárom a dohodnúť si stretnutie. Pod vplyvom hospodárskej krízy môže tiež dôjsť k zvýšeniu množstva pacientov, ktorí k nám prichádzajú kvôli výkonom estetickej medicíny z Veľkej Británie, či Nemecka. Časť klientely už nebude mať dostatok financií na podstúpenie zákroku vo svojej zemi, ale nebude sa ho chcieť vzdať.“

 

Jeho slová potvrdzuje Doc. MUDr. Jozef Fedeleš, CSc. Prednosta Kliniky plastickej chirurgie LFUK a FnsP a vedúci Katedry plastickej chirurgie SZU: „Záujem o vykonanie tak invazívnych, ako aj neinvazívnych zákrokov z oblasti estetickej medicíny vďaka internetu rastie. Pre každého z našich klientov, ako zo Slovenska, tak aj zo zahraničia, je dôležitý dostatok dostupných a aktuálnych informácií. A to internet jednoznačne prináša. V súčasnej dobe môžem tiež konštatovať, že spektrum klientov je aj napriek svetovej ekonomickej kríze stále veľmi široké a záujem o operácie nijako neklesá.“

 

Portál www.plasticka-chirurgia.tv ponúka možnosť on-line konzultácie priamo s vybraným odborníkom. „Pacienti sa môžu na našich stránkach dozvedieť bližšie informácie o jednotlivých zákrokoch a vybrať si podľa vlastného uváženia najvhodnejšieho lekára. Niektorí svoj problém najskôr konzultujú s niekoľkými špecialistami cez internet a až následne sa rozhodujú, ktorého si vyberú, avšak získavanie informácií prostredníctvom internetu v žiadnom prípade nenahradí osobnú konzultáciu,“ vysvetľuje Pavel Hilbert. Túto skutočnosť potvrdzuje aj fakt, ktorým je počet odchodov z profilu lekárov na stránkach portála na konkrétne stránky lekára. „V januári tohto roku z našich stránok odišlo priamo na vlastné internetové stránky lekárov 26,5 tisíca pacientov, to znamená, že týmto pacientom sme sprostredkovali priamy kontakt na lekára,“ dodáva Pavel Hilbert z portála www.plasticka-chirurgia.tv.

 

O spoločnosti LékařiOnline.CZ

 

Internetový portál www.plasticka-chirurgia.tv je prevádzkovaný spoločnosťou LékařiOnline.CZ, s.r.o.. Jedná sa o nový internetový projekt zameraný na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu, ktorý bol spustený v roku 2008 na základe pozitívnych skúseností s portálom www.plasticka-chirurgie.info. Jeho cieľom je pomôcť pacientom nájsť vhodného lekára a odpovedí na otázky z oblasti zdravotníctva. Približuje odborné súvislosti jednotlivých výkonov formou zrozumiteľnou aj pre laickú verejnosť.

 

Tento portál patrí medzi najväčšie projekty tohto druhu v strednej Európe, má osem jazykových mutácií, z toho šesť je zameraných na zdravotnú turistiku. Návštevnosť portála sa pohybuje okolo 250 tisíc unikátnych návštevníkov mesačne.

 

Za internetovým projektom www.plasticka-chirurgia.tv stojí výhradne český kapitál a na jeho fungovaní sa podieľajú obaja zakladatelia.

Nehlasované