Prihlásenie

ZÁUJEM O SLUŽBY OPTICKEJ SIETE ORANGEU RASTIE

ZÁUJEM O SLUŽBY OPTICKEJ SIETE ORANGEU RASTIE

Bratislava, 18. marec 2009 – Najmodernejšia optická sieť od Orangeu je dostupná už pre viac ako 270 000 domácností v 12 mestách Slovenska. Orange si tak stále zachováva náskok v budovaní optickej siete, o služby ktorej zaznamenáva rastúci záujem. Počet zákazníkov, ktorí využívajú FiberNet, FiberTV, Pevnú linku alebo dvoj, či trojkombináciu týchto služieb, stúpol od začiatku roka 2009 na 25 tisíc domácností.

Najväčší záujem je o najrýchlejší internet pre domácnosti na Slovensku, FiberNet. Z celkového počtu zákazníkov služieb Orange Doma využíva FiberNet ako samostatnú službu až 48,7% zákazníkov, ďalších 51% v kombinácii s inými službami Orange Doma. Za najväčší benefit FiberNetu považujú zákazníci rýchlosť a stabilitu služby a priaznivý pomer medzi jej cenou a výkonom. „Prieskumy nám dokazujú, že užívatelia, ktorí už vyskúšali naše optické pripojenie, sa už nechcú vrátiť k starším formám pevného pripojenia. Keďže rastie nielen počet zariadení pripojených v domácnostiach na internet, ale aj nároky na rýchlosť internetového pripojenia, zákazníci, ktorí internet cez optiku do domu vyskúšali, deklarujú, že takáto vysokorýchlostná prípojka má pre nich porovnateľný význam, ako pripojenie domácnosti na elektrinu alebo na plyn. Zaviesť optiku pre nich prakticky znamená vyriešiť otázku internetového pripojenia na desaťročia dopredu, pretože jej možnosti len ťažko prekoná iná technológia,“ hovorí Ivan Marták, riaditeľ úseku stratégie a regulačných vzťahov spoločnosti Orange Slovensko.

Podľa štatistík Orangeu rastú aj nároky domácností na rýchlosť pripojenia. Kým v roku 2007 bol najväčší záujem o pripojenie rýchlosťou 15 Mbit/s, v súčasnosti najobľúbenejším programom je FiberNet Klasik s rýchlosťou do 30 Mbit/s. Najrýchlejší internet pre domácnosti – FiberNet – umožňuje dnešným užívateľom surfovať rýchlosťami až do 70 Mbit/s. Vďaka možnostiam optickej technológie však dokáže Orange zvyšovať v budúcnosti rýchlosti prakticky bez obmedzenia a bez toho, aby si to vyžadovalo technické zásahy na prípojke na strane zákazníka.

V reakcii na rastúci záujem zákazníkov o optické pripojenie Orange aj v roku 2009 pokračuje v budovaní svojej optickej infraštruktúry, ktorá je dnes najväčšou sieťou FTTH (Fiber To The Home, optika do domu) na Slovensku. V najväčšej miere sa Orange zameria na zahusťovanie pokrytia v lokalitách, kde už sieť vybudovanú má.

Ďalšie informácie :

Peter Tóth
Corporate Affairs Manager
tel. +421 (2) 5851-4818, +421 (905) 014 818
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: peter.toth@orange.sk

Richard Fides
Media Relations Specialist
tel. +421 (2) 5851 4878, +421 (905) 014 878
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: richard.fides@orange.sk

 

Nehlasované