Prihlásenie

Minuloročná vianočná sezóna na Aukro.sk prekonala očakávania

Minuloročná vianočná sezóna na Aukro.sk prekonala očakávania

Obchodná platforma Aukro.sk, líder v oblasti on-line aukcií na Slovensku, dosiahla v uplynulom roku pozoruhodné výsledky. Ešte výraznejšie obchodné úspechy spoločnosť zaznamenala počas predvianočného obdobia - vianočná sezóna 2009 sa tak stala najsilnejšou za celú dobu pôsobenia portálu na Slovensku.

 

 Počet aukcií sa medziročne zvýšil štvornásobne

V medziročnom porovnaní sa počet zobrazení stránky www.aukro.sk zdvojnásobil (nárast 101,5%), rovnako ako počet predaných položiek (nárast 118%) a počet prihodení na aukciu (nárast 119%). Najvýraznejší nárast možno pozorovať na počte vystavených aukcií – v tomto prípade sa jedná o zvýšenie o 462 percent, čo predstavuje 3 075 000 aukcií vystavených v roku 2009 oproti 547 000 aukciám v roku 2008.

 

Čo sa týka kategórií najpredávanejších produktov, tie si zachovali minuloročné poradie obľúbenosti – 1.Oblečenie a doplnky 2. Auto-moto 3. Zberateľstvo.

 

Vianočná sezóna v znamení oblečenia, elektro a auto-moto produktov

Počas vianočnej sezóny 2009 zaznamenali nárast všetky sledované ukazovatele. Rovnako ako pri celoročných výsledkoch, najvýraznejší úspech sa dosiahol v počte vystavených aukcií (tovarov) – oproti minuloročným Vianociam sa ich počet strojnásobil – nárast 358%. Užívatelia Aukro.sk tak ponúkli prostredníctvom aukčnej siene na predaj viac ako 850 000 produktov.

 

Pokiaľ ide o kategórie dražených produktov, v nich sa, tak ako po minulé Vianoce, najviac darilo Oblečeniu a doplnkom a kategórii Auto-moto. Zaujímavou zmenou oproti roku 2008 bolo zvýšenie záujmu o Elektro, čím sa táto kategória dostala do prvej trojice najdraženejších a nahradila v nej zástupcu minuloročnej vianočnej bronzovej priečky – Mobilné telefóny.

 

Oproti roku 2008, sa počas vianočnej sezóny 2009 začali Slováci výraznejšie zaujímať o telekomunikácie, produkty z oblasti zdravia a krásy a tiež fotopotreby. V týchto kategóriách došlo v objeme obchodov k neuveriteľnému nárastu: v prípade telekomunikácii o 2838%, produktov starostlivosti o krásu a zdravie o 1407% a foto produktov o 642%. Z týchto čísiel možno vyčítať, že mobilné telefóny, kozmetika, make-up, parfémy, fotoaparáty a ich príslušenstvo sú tovary, o ktoré budú mať internetoví nákupcovia na Slovensku počas Vianoc čoraz väčší záujem.

 

Spoločnosť Aukro, ktorá prevádzkuje najväčšiu slovenskú on-line aukčnú sieň, je na svoje úspechy veľmi hrdá a vysvetľuje ich ako dôsledok pravidelného zlepšovania obsahu, funkčnosti a bezpečnosti stránok. „Našou snahou je neustále vylepšovanie fungovania portálu a podnety častokrát prichádzajú priamo od našich užívateľov,“ hovorí Adrián Urbán, Country Manager Aukro.sk. „Koncom septembra sme spustili vynovenú verziu webovej stránky aukro.sk, ktorá ponúka množstvo vylepšení štruktúry a spríjemňuje tak prácu s portálom všetkým záujemcom o obchodovanie na internete,“ dodáva.

Priemerné hodnotenie: 1 (1 vote)