Prihlásenie

MÝTO: Dopravcovia by mali využiť registráciu v prípravnom období, vyhnú sa problémom

MÝTO: Dopravcovia by mali využiť registráciu v prípravnom období, vyhnú sa problémom

BRATISLAVA (7. decembra 2009) - O čo viac vozidiel bude do mýtneho systému zaregistrovaných v prípravnom čase, o tom menšie starosti budú mať dopravcovia od 1. januára 2010, kedy sa začne na Slovensku platiť mýto. Dokazujú to aj prípady zo zahraničia, z iných európskych krajín, ktoré majú s mýtom niekoľkoročnú skúsenosť, upozorňuje na to líder na trhu flotilových kariet - spoločnosť W.A.G. minerální paliva, a.s.. Na slovenský trh priniesla karty EUROWAG, prostredníctvom ktorých dopravcovia pohodlne uhradia mýto za použitie diaľnic, rýchlostných ciest, vybraných ciest I. triedy a výhodnejšie natankujú vo viacerých krajinách Európy.

„Pre kartu EUROWAG sme sa rozhodli na základe predchádzajúcich skúseností. W.A.G. boli prví, ktorí mali s NDS podpísanú zmluvu a umožňovali on-line registráciu,“ približuje výhody EUROWAG karty generálny riaditeľ B.T. Transport s.r.o. Ing. Ladislav Haulík. Vo vozovom parku majú vyše 200 vozidiel, preto hľadali partnera, ktorý dokázal poskytnúť komplexné služby. „V porovnaní s Národnou diaľničnou spoločnosťou sme dostali aj lepšiu ponuku: nemuseli sme zložiť depozit a platenie cez EUROWAG kartu nás nestojí okrem určenej sadzby nič navyše. Zavážilo tiež to, že prostredníctvom tejto karty môžeme platiť mýto až v piatich krajinách Európy,“ informoval Ladislav Haulík. Dodal, že spoločnosť B.T. Transport s.r.o. sa rozhodli pre tzv. Post-Pay spôsob platby mýtneho. „Dôvody boli jednoznačné: registráciu našich vozidiel sme zrealizovali cez internet, on-line na stránke www.eurowag.com a OBU jednotky nám v krátkom čase doručila kuriérska spoločnosť. Mýto za všetky naše vozidlá tak budeme platiť iba dvakrát za mesiac, a za všetky vozidlá. To pre nás znamená značné úspory v administratívnom zaťažení.“

Karta EUROWAG šetrí dopravcom aj peniaze za pohonné hmoty, čo potvrdzuje aj Ladislav Haulík: „Znižovanie nákladov je samozrejme veľmi dôležité. Vďaka EUROWAG máme zaujímavé zľavy na pohonné hmoty takmer v celej Európe. V našom prípade môžeme úspory rátať v tisíckach eur mesačne. Navyše, máme detailný prehľad o tom, kde naše vozidlo použilo spoplatnené komunikácie, kde tankovalo.“ Držiteľ karty ju môže využívať na diaľniciach okrem Slovenska napríklad aj v Česku, v Rakúsku, v Nemecku a vo Francúzsku. Za zvýhodnenú cenu natankuje v desiatkach čerpacích staniciach v európskych krajinách, napríklad na Slovensku, v Rakúsku, v Česku, v Belgicku, vo Francúzsku a v Dánsku. Kartu EUROWAG používajú desaťtisíce vodičov kamiónov v celej Európe. Na Slovensku je to napríklad B. T. Transport s.r.o., C. S. CARGO Slovakia a.s., HUDOS s.r.o., KUHO - mix. spol. s r.o. a mnoho ďalších.

 

Bližšie informácii o registrácii do mýtneho systému nájdete na www.eurowag.com
 

Priemerné hodnotenie: 3 (2 votes)
MÝTO: Dopravcovia by mali využiť registráciu v prípravnom období, vyhnú sa problémom