Prihlásenie

Prestížne ocenenie iF design pre Laufen

Prestížne ocenenie iF design pre Laufen

Švajčiarsky špecialista na kúpeľne Laufen Bathrooms opäť preukázal svoj inovačný potenciál. Sprchovací kút z kúpeľňovej kolekcie Il Bagno Alessi dOt získal prestížne ocenenie iF product design award 2009.

 

Kľúčovou myšlienkou kúpeľňovej kolekcie Il Bagno Alessi dOt  je dokonalý odpočinok pre telo i dušu. Kúpeľňa z pera holandského návrhára Wiela Aretsa pôsobí umiernene, avšak zároveň zmyselne. Myšlienka i umelecké spracovanie boli prevedené do výsledného produktu tak novátorským spôsobom, až nakoniec získal ocenenie za produktový design iF. Na medzinárodný panel porotcov rozhodujúcich o udelení tejto prestížnej ceny za dizajn urobilo zvláštny dojem hlavne čisté prevedenie bez rámov. Tvarované sklenené panely evokujú dojem, že sa nad plochou sprchovou vaničkou iba vznášajú. Sklenené moduly sú pripevnené k stene tak, že miesta uchytenia sú prakticky neviditeľné.
Švajčiarky špecialista na kúpeľne však neuznáva kompromisy ani v oblasti praktického využitia svojich výrobkov. Jedna z tvarovaných stien tvorí posuvné dvere, ktoré sa pohybujú oboma smermi na dvojici krúžkov. Dômyselné je hlavne to, že vďaka montáži sklenených modulov do vnútornej časti vaničky všetka voda zostáva vo vnútri, a tak nie je potrebné vaničku ošetriť silikónovým tesnením.
 
Šesť rôznych modelov sprchovacích kútov od spoločnosti Laufen predstavuje dokonalé riešenie navrhnuté na mieru ktorejkoľvek kúpeľne. Každý zo sprchovacích kútov hrdo nosí charakteristické znaky kolekcie Il Bagno Alessi dOt, štvorec, kruh a bodku.
Ocenenie iF product design award sa udeľuje výrobkom, ktoré sa zapísali mimoriadnym spôsobom do riešenia produktového dizajnu. Pri udeľovaní cien za rok 2009 porota vyberala spomedzi 2 808 exponátov z 39 krajín.

http://presskit.jika.eu

 

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)
Prestížne ocenenie iF design pre Laufen
 
Prestížne ocenenie iF design pre Laufen
 
Prestížne ocenenie iF design pre Laufen