Prihlásenie

Tradičná zima s netradičným destilátom

Tradičná zima s netradičným destilátom

Sychravé jesenné večery už čoskoro vystrieda prvý sneh a prechádzky po vonku nahradia dlhé večery s priateľmi v príjemnom teple domova. Ak chcete prekvapiť hostí čímsi netradičným, siahnite po exkluzívnych „budíkoch“ od Rudolfa Jelínka!

 

Hľadáte výnimočný prípitok, s ktorým sa aj všedná chvíľa zmení na špeciálnu príležitosť? Trnkovica a Mirabelkovica z radu netradičných destilátov spoločnosti RUDOLF JELÍNEK sú to pravé pre vás. Obe „špecialitky“ so 100% podielom ovocia sa vyrábajú z pôvodných českých surovín, ktoré dostať iba v obmedzenom množstve – každý dúšok si tak treba poriadne vychutnať!

 

Nechajte sa zviesť nespútanosťou Trnkovice z plodov divo rastúcich kríkov trnky, ktoré boli ponechané na kríkoch počas prvých mrazov. Časť obsiahnutých trieslovín sa tak v nich premenila na nerozpustné zlúčeniny a dovolila vzniknúť výslednej nevšednej chuti.

Ak máte chuť na ten najjemnejší destilát, siahnite po Mirabelkovici. Vyrába sa iba zo zdravých a vyzretých plodov divo rastúcich odrôd mirabeliek. Jej jemná a neobvyklá vôňa i chuť vás príjemne prekvapia.

 

Trnkovicu i Mirabelkovicu 700ml, ktoré teraz nájdete výhradne v sortimente veľkoobchodu METRO, odporúčame podávať pri izbovej teplote. Iba tak sa totiž dokonale rozvinie ich unikátna vôňa a chuť. Na zdravie!

 

 

* * * * * *

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK nadväzuje na viac ako 400-ročnú  tradíciu výroby destilátov na Valašsku. Prvý písomný doklad o existencii pálenice sa nachádza v urbári vizovického panstva z roku 1585. Vplyvom vhodných klimatických podmienok sa práve vo vizovickom regióne mimoriadne darí ovocným stromom, predovšetkým slivkám. Okrem lekvárov a sušených sliviek tak ku koloritu kraja patrí aj charakteristická vôňa slivovice, ktorej výroba vďaka  štátnym dotáciám nadobúda na význame od začiatku 19. storočia. A práve do tohto obdobia sa datuje aj vznik spoločnosti RUDOLF JELÍNEK.

 

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 700 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120 tisíc ľudí a v roku 2012 dosiahlo tržby vo výške 32 miliárd eur.  METRO Cash & Carry je predajnou divíziou METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. V roku 2012 dosiahla skupina tržby približne vo výške 67 miliárd eur. Celkovo má spoločnosť viac ako 280 tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách sveta. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti veľkoobchodných predajní typu cash&carry (samoobsluhy), Real hypermarkety, Media Markt a Saturn – európska jednotka na trhu v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na: www.metrogroup.de.

 

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR 6 veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny zákazníkov – profesionálov a to na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.

 

 

 

Nehlasované