Prihlásenie

Rozdiel medzi použitím 4-hranného a 6-hranného pletiva

Pri stavbe domu je potrebné si zvoliť správne materiály. Mal by tomu predchádzať krátky research, aby ste približne vedeli, aké materiály sú vhodné a kde je najlepšie ich použiť. Rozdiel medzi 4 hranným a 6 hranným pletivom je v jeho použití, tvare, pevnosti a aj cene.

 

4 hranné pletivo je najčastejšie použité na oplotenie rodinných domov, pozemkov a záhrad. Čím väčší priemer drôtu, tým je väčšia pevnosť a predlžuje sa životnosť pletiva. Úprava pletiva s povrchovou úpravou PVC predlžuje jeho životnosť o minimálne 20 rokov oproti pozinkovaným pletivám. 4 hranné pletivo je tradičné, mocné a rozpletania schopné pletivo. Má univerzálne použitie, možno ho použiť do klasického terénu, pretože výborne kopíruje nerovnosti. 4 hranné pletivo si môžete kúpiť aj od Slovenských výrobcov pletiva.

6 hranné pletivo je tradičné pletivo používané v poľnohospodárstve, lesníctve či chovateľstve. Viete s ním uzavrieť králikárne, kurníky, voliéru, či v lese ochrániť mladé stromčeky. Je používané na ochranu sadeníc, lesných škôlok, či pri výstavbe mladých porastov. Na druhú stranu sa toto 6 hranné pletivo používa pri renovácii ako nosič omietky, na zatepľovanie budov, či pri izolácii potrubia. V aranžérstve na výrobu figurín, modelov, či aranžovanie výkladov a výstavných plôch

 

Nehlasované