Prihlásenie

Banky ľudí neprepúšťajú

Banky ľudí neprepúšťajú

Globálna hospodárska kríza sa zamestnanosti v bankovom sektore dotkla minimálne. Potvrdzuje to zistenie personálno-  poradenskej agentúry SYNERGIE Slovakia.

Dôsledky globálnej hospodárskej krízy sa prejavujú v mnohých  sektoroch slovenského národného hospodárstva, čo sa prejavilo aj v počte voľných pracovných ponúk. „V súčasnosti registrujeme menší počet voľných pracovných ponúk v porovnaní s minulým rokom.  Klienti sa viac zameriavajú na získanie nových pracovníkov v internom prostredí a to môže byť dôvodom na menší počet pracovných ponúk, ktoré sú obsadzované cez externých partnerov“, približuje branch manager SYNERGIE Slovakia Martina Klubicová. Hoci sa svetová hospodárska kríza podpísala pod množstvo problémov v bankách na celom svete, kríza sa na slovenskom bankovom sektora zatiaľ výraznejšie neprejavila.

„Slovenské banky zamestnancov zatiaľ neprepúšťajú, nezvyšuje sa však ani pravdepodobnosť že budú pribúdať nové pozície v bankách - čo súvisí aj s ukončenými projektami v oblasti prechodu na euro. Naše skúsenosti hovoria v momentálnej situácii iba o prirodzenej fluktuácii pracovníkov v bankovom sektore“, hovorí Martina Klubicová. Jediná oblasť, do ktorej prípadne  slovenské banky budú investovať je retail. „Dlhodobejšie evidujeme nedostatočný počet uchádzačov o pozície v retailovej oblasti i v rámci bankového sektora“, uzatvára Martina Klubicová.

 

Doplňujúca informácia:

SYNERGIE Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 1999. Počas svojho pôsobenia sa zaradila medzi najuznávanejšie personálno-poradenské spoločnosti so stabilnou pozíciou na trhu. Za týmto  úspechom stojí najmä výborná znalosť pracovného trhu, rozsiahla databáza obsahujúca tisíce CV a tím konzultantov, ktorí disponujú širokými znalosťami a skúsenosťami vo svojich odboroch.

Svoje služby poskytuje Synergie najmä medzinárodným spoločnostiam v oblastiach: Financie & bankovníctvo, HR & administratíva, IT & telekomunikácie, Obchod & marketing, Výroba & logistika.

SYNERGIE Slovakia je súčasťou materskej spoločnosti Synergie France, ktorá je lídrom na francúzskom trhu a disponuje sieťou pobočiek v 12 európskych krajinách.

 

 Pre bližšie informácie prosím kontaktujte:

 Pavel Machava

machava@mcon.sk

0915745937

 

 

Priemerné hodnotenie: 5 (2 votes)