Prihlásenie

K používateľom mieri dvojica gigabitových switchov od TP-Linku, vhodných pre domácnosti

K používateľom mieri dvojica gigabitových switchov od TP-Linku, vhodných pre domácnosti

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, uvádza na trh dvojicu nových modelov unmanaged switchov (prepínačov) LS1008G a LS1005G zo série LiteWave, ktoré zvládnu jednoducho rozšíriť miestnu dátovú sieť v rámci domácností, kancelárií a malých firiem. Oba modely sa od seba líšia predovšetkým počtom portov, ktorý nájdete v poslednom čísle označenia oboch zariadení, teda osem a päť.

Switche, alebo aj prepínače, sú určené pre pevné káblové pripojenie koncových zariadení (počítačov, herných konzol, inteligentných televízorov, tlačiarní, VDSL routerov a podobne) k miestnej dátovej sieti. Hlavným účelom pripojenia týchto periférií prostredníctvom káblov je využitie maximálnej dostupnej dátovej priepustnosti vo chvíli, kedy máte v pláne vykonávať nejakú aktivitu náročnú na množstvo prenášaných dát, napríklad hrať on-line hry alebo sledovať filmy vo vysokom rozlíšení, prípadne streamovať živé video. Káblová sieť totiž minimalizuje latenciu, čo je pre niektoré on-line aktivity úplne kľúčové. Okrem vyššie uvedeného takéto riešenie ocenia napríklad obchodníci na komoditných trhoch alebo operátori IP bezpečnostných kamier.

TP-Link teraz rozšíril svoje už existujúce portfólio switchov o dvojicu stolných modelov, LS1008G a LS1005G, ktoré sú určené ako pre bežné domáce využitie, tak aj pre inteligentné domácnosti alebo menšie podniky.

Domáce stolné switche LS1005G a LS1008G

Tieto dva prepínače idú po dizajnovej stránke v šľapajach už skôr predstavených modelov, predovšetkým LS1005 a LS1008, na ktoré odkazujú aj v názve. Minimalistické prevedenie oživuje zvlnený povrch plastového puzdra a na zadnej strane sa nachádza päť alebo osem portov typu RJ45 s automatickým rozpoznaním rýchlosti 10, 100 alebo 1 000 Mbit/s, a to s podporou Auto-MDI/MDIX. Čo sa týka riadenia toku (flow control), oba modely podporujú štandard IEEE 802.3x, v dôsledku čoho je maximálne využitá šírka pásma a prenos dát je spoľahlivejší. Rovnako ako skôr predstavené switche od TP-Linku, aj modely LS1005G a LS1008G majú výhodu v tom, že ich inštalácia prebieha formou „Plug and Play“, teda ich stačí zapojiť a už sa nemusíte zaoberať žiadnou ďalšou konfiguráciou. Za zmienku stoja aj „zelené“ technológie Green Ethernet a fanless dizajn (riešenie bez ventilátora), ktoré redukujú spotrebu energie a zaisťujú tichú prevádzku.

Kľúčové vlastnosti LS1005G/LS1008G
• 5/8x RJ45 portov s automatickou adaptáciou 10/100/1000 Mb/s podporujúcich Auto-MDI/MDIX
• Technológia Green Ethernet šetrí spotrebu energie
• Riadenie toku IEEE 802.3x zaisťuje spoľahlivý prenos dát
• Plastové puzdro a stolný dizajn aj možnosť upevnenia na stenu
• Plug and play, bez nutnosti konfigurácie
• Dizajn bez ventilátora zaisťuje tichú prevádzku

Viac informácií o produkte nájdete tu:
https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls1005g/#...
https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls1008g/#...

Nehlasované
K používateľom mieri dvojica gigabitových switchov od TP-Linku, vhodných pre domácnosti